Закон про непрямі методи контролю витрат, податок на виведений капітал та інші законодавчі зміни, на які варто очікувати цього року

Головна / Новини / Закон про непрямі методи контролю витрат, податок на виведений капітал та інші законодавчі зміни, на які варто очікувати цього року

Данило Гетьманцев – депутат від партії «Слуга Народу» та голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради під час зустрічі з членами Європейської бізнес-асоціації (ЄБА)розповів про податкові зміни, на які варто чекати в Україні найближчим часом. Ми обрали для вас найцікавіше.

Зменшення податків на зарплату

За словами Гетьманцева, існує дві концепції зниження податкового навантаження на фонд оплати праці. Перший — об’єднання трьох податків (ПДФО, ЄСВ та військового збору) в один платіж зі зниженням ефективної ставки податку спочатку до 30%, а потім поетапно до 25%.

Другий варіант передбачає істотне зниження ПДФО та скасування військового збору, без зміни ЄСВ.

Власне, Данило Гетьманцев підтримує перший варіант реформи – з об`єднанням платежів.

Декларування доходів

Передбачається збільшення вирахувань для тих, хто подає декларації. Також передбачається можливість посімейного декларування.

Виведення з тіні доходів частини самозайнятих

В майбутньому може з`явитись  спеціальна категорія платників податків, що отримують додатковий дохід, та його оподаткування за ставкою 5% без сплати ЄСВ за умови встановлення РРО чи подання заявки через Дію. Дія дозволяє встановлювати реєстратор розрахункових операцій (РРО) на телефон. Через це через РРО будуть проходять всі платежі за послуги, з яких сплачується 5%..

Податок на виведений капітал

Данило Гетьманцев анонсував податок на виведений капітал за польською моделлю, для компаній з оборотом до 200 млн грн на рік.

«Це такий варіант, як у Дія Сіті. Я вважаю, що такого попиту, про який зараз говорять, на нього взагалі не буде. Але якщо люди хочуть — отримають».

Цікаво що  Польща, яку Гетьманцев обрав за взірець ПнВК, змінила свою обмежену модель, знявши обмеження за розміром обороту компаній. В Польщі такий варіант податку на виведений капітал визнали невдалим і зробили його доступним для всіх бажаючих компаній. Більше про зміни в польському ПнВК читайте тут: https://i-c-g.com.ua/polsha-menyaet-svoj-nalog-na-vyvedennyj-kapital/).

Коли парламент може розглянути податкову реформу

За словами Гетьманцева, проєкт закону про зазначені зміни має бути прийнятий до липня і запрацювати з наступного року. «Якщо він не буде прийнятий до липня, то ми не будемо більше порушувати принцип стабільності. Тоді [запрацює] з 2024 року».

Непрямі методи податкового контролю

За словами Данила Гетьманцева, на цей закон в парламенті слід чекати зовсім скоро. В законі мова буде йти про про дорогі придбання. «Людина повинна буде пояснити, звідки у неї ці гроші, якщо Податкова не бачить в своїх реєстрах білих доходів такої людини».

Гетьманцев розповів, що певною мірою обмеження на дорогі покупки в Україні вже діють: «у нас уже сьогодні ускладнені великі придбання, якщо так чи інакше в цьому задіяна банківська система чи вони здійснюються по-білому».

Про інші зміни податкового законодавства

В кінці розмови Данило Гетьмацнев наголосив, що основні зміни до податкового законодавства вже внесено:

 «На сьогодні ми завершили основні системні зміни до податкового законодавства. Ми вважаємо, що на сьогодні подальша робота повинна бути сконцентрована в сфері діяльності виконавчої влади, яка повинні нормально і без шоку для бізнесу імплементувати анти-BEPS, імплементувати нормально РРО, налагодити міжнародний обмін податкової інформацією та корупцію прибрати взагалі з Податкової».

 

Замовити дзвінок