В Верховній Раді з`явився законопроект про одноразове загальне декларування доходів фізосіб

Головна / Новини / В Верховній Раді з`явився законопроект про одноразове загальне декларування доходів фізосіб

На сайті Верховної Ради доступний законопроект №1183 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб». Крім того, що цей законопроект стосується власне питання декларування, він також передбачає механізм, за допомогою якого держава зможе контролювати витрати фізичних осіб.

Хто і що повинен розкривати під час добровільного декларування?

У проекті закону сказано, що в період з 1 січня 2020 по 31 травня 2020 буде проведено добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб, наявних станом на 31 грудня 2019 року.

Для цього фізична особа – громадянин України має право подати одноразову декларацію про активи із зазначенням активів, що належать ій на правах приватної власності. При цьому особа звільняється від необхідності вказувати джерела походження і вартость задекларованих активів.

У такій декларації слід відобразити такі активи фізичної особи:

  • валютні цінності;
  • цінні папери;
  • рухоме та нерухоме майно;
  • об’єкти незавершеного будівництва;
  • частки (паї) у майні юридичних осіб;
  • інші майнові та нематеріальні активи в Україні і за кордоном;
  • розмір доходу або його частини, з яких раніше не сплачено ПДФО і який був джерелом придбання активів.

З останнього пункту особа повинна буде сплатити податок за ставкою 9 відсотків.

У разі неподання одноразової декларації декларованими будуть вважатись активи, зареєстровані або задекларовані іншим способом в установленому законодавством порядку  станом на 31 грудня 2019 року, а також грошові кошти в сумі від 1 мільйона гривень.

Держава планує контролювати витрати фізичних осіб?

Після завершення кампанії з добровільного декларування, в законопроекті передбачається введення методу контролю витрат фізичних осіб і їх відповідності отриманим доходам.

Метод контролю витрат фізичних осіб буде застосовуватися контролюючими органами з 1 травня 2021. Його суть – порівняння понесених фізичною особою витрат в розмірі понад 150 000 гривень з його доходами за певний період. До уваги приймаються доходи, з яких сплачено податки. Що стосується покупок – будуть перевірятися неподільні одиниці товарів (робіт, послуг), вироблені з 1 січня 2020 року.

Якщо при порівнянні контролюючий орган виявить перевищення витрат над доходами в розмірі понад десяти мінімальних заробітних плат, починається процедура попереднього з’ясування причини, чому витрати превалюють над доходами.

Замовити дзвінок