В Україні набере чинності закон, що зобов`яже компанії розкривати бенефіціарних власників

Головна / Новини / В Україні набере чинності закон, що зобов`яже компанії розкривати бенефіціарних власників

Якщо хтось досі вважає, що Україна далека від провідних податкових трендів – то ось вам ще одна новина, яка доведе, що це не так. З 28 квітня 2020 року набере чинності Закон №361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом…», в якому, серед іншого, регламентований порядок розкриття юридичними особами своїх вигодонабувачів, тобто кінцевих бенефіціарів . Подібні норми діють в багатьох країнах світу.

Яку інформацію слід розкривати про бенефіціарів в Україні?

Юридичні особи, зареєстровані в Україні, мають надати державному реєстраторові наступну інформацію про вигодонабувачів:

  • ПІП, дата народження, громадянство, серію і номер паспорта;
  • місце проживання;
  • номер облікової картки платника податків (якщо є);
  • повна назва та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якій ця особа є кінцевим бенефіціарним власником;
  • характер і ступінь бенефіціарного володіння особою.

Крім того, до державного реєстратора слід подати наступні документи:

  • про структуру власності за формою і змістом, визначеними відповідно до законодавства;
  • витяг, виписку або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні його місцезнаходження;
  • нотаріально завірену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником.

Коли треба подавати інформацію та документи?

Якщо компанія нова – то наведений перелік документів і дані подається під час державної реєстрації юридичної особи. Якщо на момент набуття чинності законом компанія вже була зареєстрована – вона має три місяці для того, щоб податі всі дані та документи до реєстру.

 Чи потрібно актуалізувати інформацію?

Так, і робити це треба щорічно, протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи із заявою для підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. Якщо інформація про бенефіціарів зазнає змін – компанія має повідомити державному реєстраторові про зміни не пізніше, аніж за 30 робочих днів від дня виникнення змін.

Штрафи

За неподання, або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціара, а також документів, що підтверджують цю інформацію, закон передбачає накладення штрафу на керівника юридичної особи в розмірі від 17 000 до 51 000 грн.

Замовити дзвінок