У Верховній Раді зареєстровано альтернативний законопроект про податкову амністію

Головна / Новини / У Верховній Раді зареєстровано альтернативний законопроект про податкову амністію

В українському парламенті зареєстровано законопроект № 5153-1, як альтернативний президентському законопроекту про податкову амністію.

Згідно з документом, старт кампанії декларування має розпочатися 1 липня 2021 року і триватиме до 1 липня 2022-го, тобто у датах відмінностей з законопроектом 5153  немає. Однак ставки, за якими українці зможуть легалізувати капітали, дещо змінено: замість формули 2,5% – 5% – 9%, пропонується 2,5% – 3% – 5%:

  • 2,5% – сплатити з коштів, які будуть вкладені в облігації державної позики в період з 1 січня 2021 року по 20 червня 2022 року;
  • 3% – з коштів, які перебувають на рахунках в українських банках;
  • 5% – з коштів, які перебувають на рахунках за кордоном.

Як і в «оригінальному» законопроекті, не всі матимуть право на легалізацію активів, амністія не розповсюджуватиметься на державних службовців та чиновників, також не можна буде легалізувати кримінальні доходи. При цьому держава не каратиме громадян за ухилення від сплати податків у минулому, але, знову ж таки, за умови, що фіскали не запідозрять, що «амністований капіталіст» не намагається легалізувати кошти, отримані злочинними шляхом.

Історія податкових амністій у світі

Ідея реалізації амністії капіталів не нова й апробована у багатьох країнах світу. При цьому податкову амністію використовують як держави, що розвиваються, так і країни зі сталими економіками. Для прикладу, у 1982–1999 роках у США було проведено 62 податкові амністії. Остання з них – 2001 року.

Податкова амністія, ініційована італійською владою того ж 2001 року, дозволила повернути до країни близько 73 млрд євро. А розмір отриманих податкових надходжень перевищив 1,4 млрд. євро. В Індії податкова амністія стала системним явищем і проводиться раз на десять років. Кампанію 1997 року вважають найбільш успішною. У ній взяли участь 466 000 платників податків, бюджет країни отримав додаткові $2,5 млрд. Досвідом успішного проведення податкової амністії може поділитися й Туреччина, де таких акцій було проведено п’ять. А кампанія 1998 року стала початком економічного розвитку.

Варто зазначити, що певний досвід проведення амністії капіталів мають і країни на пострадянському просторі. У  Казахстані податкову амністію запускали двічі. І хоча сума повернутих у країну коштів була не значною, податкова амністія дозволила уряду зменшити податковий тиск на підприємців. Певний досвід, хоча й негативний, продемонструвала Грузія, де 2005 року лише 8(!) громадян взяли участь в кампанії, задекларувавши $35 000.

 

За матеріалами Mind.ua

Замовити дзвінок