Ситуація з Meinl Bank: що відомо на даний момент?

Головна / Новини / Ситуація з Meinl Bank: що відомо на даний момент?

У четвер, 14 листопада, стало відомо, що Anglo Austrian Bank (AAB), раніше відомий як Meinl Bank, припиняє свою діяльність за рішенням Європейського Центробанку. Інформації про це рішення поки небагато, але ми зібрали все, що є в мережі станом на зараз.

Що кажуть в банку

На головній сторінці сайту установи є офіційне повідомлення, де сказано, що це рішення ЄЦБ мало що змінює для самого банку, адже ще місяць тому AAB прийняв рішення про вихід з банківського бізнесу.

Як коментують ситуацію офіційні органи?

Ні на сайті ЄЦБ, ані на сайті австрійського Центробанку немає ніяких згадок про позбавлення ліцензії АAB-банку. Все що є це коротке повідомлення на сайті австрійської Комісії з фінансових ринків.

Яка офіційна причина відкликання ліцензії?

Як не дивно, вона ніде не вказана. Ми пам’ятаємо як порівняно недавно свою діяльність припиняли ABLV і Norvik, і тоді офіційна інформація з інструкціями про отримання гарантованих виплат була опублікована швидко – на другий-третій день після повідомлення про рішення. У випадку з AAB-банком інформації мінімум, хіба що на сайті Комісії з фінансових ринків є відсилання до нормативної бази, в дусі «банк позбавлений ліцензії, а з яких причин це могло статися – читайте за посиланням».

Українські ЗМІ про подію

Поки офіційні особи зберігають мовчання – досить багатослівними були українські засоби масової інформації. Всі вони, повідомляючи про анулювання ліцензії Meinl Bank, зазначають, що цей банк був причетний до виводу грошей з України. Причому, прямо ці дві події ніхто не пов’язує, про це повідомляється приблизно так: «Банк, який був причетний до виводу грошей з України, позбавили ліцензії».

Розслідування, пов’язані з банком

Meinl Bank фігурував в різних розслідуваннях, пов’язаних з виведенням грошей з рахунків в українських банках. У лютому цього року повідомлялося, що австрійська прокуратура в рамках розслідування відмивання українських грошей через Meinl Bank вийшла на 30 осіб. За даними Фонду гарантування вкладів, з кореспондентських рахунків в Meinl Bank було незаконно виведено $ 385 млн і 75 млн євро.

Куди і як звернутися за виплатами?

Про це теж вкрай мало інформації, все ще немає ані повідомлення від фонду гарантування вкладів, ні від ЄЦБ, ні від австрійського регулятора. Сам же банк на своєму сайті для отримання коштів з рахунків просить заповнити форму за посиланням (https://www.aab-bank.com/de/produkte), і надіслати її на е-мейл servicecenter@aab-bank.com.

Замовити дзвінок