Світові банки отримали штрафів на понад 5 мільярдів доларів за перші 7 місяців 2020 року

Головна / Новини / Світові банки отримали штрафів на понад 5 мільярдів доларів за перші 7 місяців 2020 року

Світові фінансові установи за перші 7 місяців 2020 року були оштрафовані на 5,6 мільярда доларів за невиконання вимог протидії відмиванню грошей. Про це йдеться у оціночному звіті консалтингової компанії Fenergo (Ірландія), яка спеціалізується на питаннях, пов`язаних з процедурами KYC та AML.

Згідно інформації компанії, найбільше штрафів отримали фінансові установи США, Швеції, Німеччини та Ізраїлю. Найбільші санкції були накладені на банк Golden Sachs, який, згідно з мировою угодою з регулятором, виплатить 2,5 мільярди доларів штрафу за те, що через його рахунки пройшли кошти (близько мільярда доларів), вкрадені з суверенного інвестиційного фонду Малайзії.

Крім того, на 536 мільйонів доларів США були оштрафовані два шведські банки (SEB Bank на 107 мільйонів доларів та Swedbank на майже 430). Причина – ці банки мали недостатній рівень протидії відмиванню грошей при роботі з клієнтами.

Експерти компанії Fenergo відзначають, що загалом сума виплачених штрафів зменшилась на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте якщо брати кількісні показники застосування штрафних санкцій, то їх як мінімум не менше, аніж за аналогічний період минулого року.

Крім того, в компанії відзначають, що хоча COVID-19 міг вплинути на регуляторну та наглядову діяльність, фінансові регулятори по всьому світу посилили увагу щодо підозрілих операцій та ефективно виявляли та попереджали фінансові злочини.

Замовити дзвінок