ОЕСР: в більш ніж 100 юрисдикціях є достатня правова база для звітності в розрізі країн

Головна / Новини / ОЕСР: в більш ніж 100 юрисдикціях є достатня правова база для звітності в розрізі країн

Згідно зі звітом ОЕСР, опублікованому 18 жовтня, більш ніж в 100 юрисдикціях існує національна правова база, що вимагає від великих транснаціональних підприємств подавати звітність в розрізі країн.

У 83 юрисдикціях, які надають звітність по країнам, укладені двосторонні або багатосторонні договори з компетентними органами інших країн про обмін інформацією. Крім того, в 89 юрисдикціях були розглянуті відповідні гарантії конфіденційності такої інформації, а 84 надали достатньо інформації для визначення належного використання звітів по країнам.

Четвертий щорічний експертний огляд 13 дії плану BEPS охоплює 132 юрисдикції з 140, які підписали Inclusive Framework по BEPS. Він розглядає для кожної юрисдикції чинне законодавство та нормативні акти, інфраструктуру для обміну інформацією, а також положення про конфіденційність і належне використанні отриманих даних.

Дія 13 плану BEPS встановлює вимогу про щорічну звітність в розрізі країн в якості «мінімального стандарту» для країн, що підписали рамкову конвенцію по боротьбі з розмиванням податкової бази у переміщенню прибутку (BEPS). Вимога щодо звітності застосовується до багатонаціональних груп з консолідованою виручкою від 750 мільйонів євро. Як правило, кінцева материнська компанія групи готує і подає звіт по країнам в податкову адміністрацію в своїй юрисдикції резидентства. Відповідно до міжнародних угод, податкова адміністрація юрисдикції материнської компанії обмінюється звітами з іншими юрисдикціями, в яких у групи є суб’єкти.

Замовити дзвінок