На Кіпрі з’явився реєстр бенефіціарів: хто і коли повинен туди подавати інформацію?

Головна / Новини / На Кіпрі з’явився реєстр бенефіціарів: хто і коли повинен туди подавати інформацію?

На Кіпрі набрало чинності законодавство про реєстр бенефіціарних власників кіпрських компаній та інших юридичних осіб, зареєстрованих на Кіпрі, яке повністю відповідає 4 AML директиві ЄС (директива 2015/849 «Про запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризму»).

Хто відповідальний за ведення реєстру

Відповідальним за ведення реєстру уряд країни призначив Департамент реєстрації та ліквідації компаній, причому ці повноваження відомство отримало лише в грудні 2020 року. Відповідно до 4 AML-директивою, Кіпр зобов’язаний надати доступ до інформації про бенефіциарних власників юридичних осіб через центральні реєстри, в яких буде міститися інформація про бенефіциарів, причому в цій же директиві є вимога про прийняття чітких правил публічного доступу до такої інформації.

Хто є «бенефіціарним власником» з точки зору кіпрського реєстру?

Згідно кіпрського законодавства про боротьбу з відмиванням грошей, поняття «бенефіціарний власник» відрізняється для кіпрський компаній і трастів, так як реєстр для компаній буде відділений від реєстру трастів. Якщо ми говоримо про компанії, то бенефіціаром вважається фізична особа, які в кінцевому підсумку володіє або контролює через пряме або опосередковане володіння достатнім процентом акцій такої компанії (зазвичай не менше 25%), має право голосу або частку володіння в цій організації, або контролює її іншими способами.

У випадку з трастами бенефіціарами вважаються засновник, попечитель, протектор, група осіб, в інтересах яких юридичне утворення створюється або діє, а також будь-яка інша фізична особа, яка здійснює контроль над трастом.

Коли треба подавати інформацію до реєстру?

У компаній та інших юридичних осіб є шість місяців для подачі інформації про бенефіціарів до реєстру, термін буде рахуватися від 18 січня 2021 роки (до 19 липня 2021).

Хто зможе бачити інформацію про бенефіціарів в реєстрі?

Перший час Реєстр бенефіціарів кіпрських компаній буде доступний лише таким органам, як податковий департамент, митно-акцизний департамент і поліція, і тільки після подачі відповідного запиту до Реєстру. Але планується, що з другої половини 2021 року Реєстр стане доступний громадськості, інформацію з реєстру зможуть побачити «будь-які особи, які зможуть довести законний інтерес до цієї інформації».

А що стосується реєстру трастів, то вони не будуть відкритими для широкої громадськості, інформацію з них зможуть дивитися тільки компетентні органи, але тільки в тому випадку, якщо особа є кінцевим бенефіціаром структури, в якій трасти використовуються як акціонери, а не номінальні утримувачі акцій, а бенефіціари є прямими утримувачами акцій.

Що таке «законний інтерес»?

Відповідно до закону Кіпру «Про протидію відмиванню грошей», «законний інтерес – це інтерес особи для припинення діяльності по відмиванню грошей та правопорушень, передбачених цим законодавством».

За матеріалами

Замовити дзвінок