Мальта і Румунія потрапили до сірого списку FATF

Головна / Новини / Мальта і Румунія потрапили до сірого списку FATF

Мальта і Румунія потрапили до «сірого списку» FATF (англ. Financial Action Task Force on Money Laundering – група розробки заходів боротьби з ухиленнями від сплати податків). Хоча офіційного оголошення про рішення не було, високопоставлені урядові джерела повідомили газеті Times of Malta, що Мальта не отримала необхідної підтримки з боку членів ФАТФ, щоб уникнути потрапляння в «сірий список».

Коли рішення буде затверджено офіційно – ці дві країни можуть стати першими державами – членами ЄС в «сірому списку» FATF. На сьогоднішній день до нього входять 19 держав, у тому числі Албанія, Зімбабве, Сирія, Ємен і М’янма, Панама і Кайманові острови.

Рішення про внесення Мальти і Румунії до сірого списку тепер буде представлено різним асоційованим членам ФАТФ, які повинні будуть підтвердити це рішення. Якщо це станеться, країни, Мальта і Румунія, повинні будуть підписати зобов’язання щодо усунення недоліків в індивідуальному плані дій, складеному експертами ФАТФ, і будуть піддані «посиленому моніторингу».

Країни зможуть покинути сірий список тоді, коли в FATF будуть вважати, що недоліки, через які вони до нього потрапили, усунені.

Замовити дзвінок