Кіпр запроваджує “податок на вихід”

Головна / Новини / Кіпр запроваджує “податок на вихід”

4 липня 2020 року в законодавство Кіпру були імплементовані положення Директиви ЄС про боротьбу з ухиленням від сплати податків (ATAD EU 2016/1164) в частині положень про «податок на вихід» (exit tax) з кіпрської юрисдикції. Правила застосовуються ретроспективно – з 1 січня 2020 року.

Частина положень ATAD-директиви вже була включена в кіпрське законодавство ще минулого року (додаткові обмеження вирахування процентних витрат, правила щодо контрольованих іноземних компаній і т.п.).

“Податок на вихід” з Кіпру (exit tax). Він буде застосовуватися до компаній – податкових резидентів Кіпру і до постійних представництв іноземних компаній на Кіпрі. Згідно зі змінами, кіпрські компанії в рамках податку «на вихід» зобов’язані сплатити податок на Кіпрі на суму, що дорівнює різниці між ринковою вартістю активу на момент його виведення з Кіпру та податковою вартістю активу. Цей податок буде застосовуватися в тих випадках, коли компанія (або постійне представництво) – податковий резидент Кіпру переводить активи з Кіпру на користь постійного представництва (або головного офісу), розташованого усередині ЄС чи іншої юрисдикції, в результаті чого такі активи не будуть підлягати оподаткуванню на Кіпрі . Також податок на вихід має бути сплачений при зміщенні податкового резидентства кіпрської компанії в іншу країну ЄС, за винятком випадків, коли залишається реальний зв’язок активів з постійним представниццтвом на Кіпрі. Ну і нарешті, «податок на вихід» потрібно буде сплатити, якщо постійне представництво іноземної компанії на Кіпрі переміщує свою економічну діяльність в іншу країну в результаті чого активи, переміщені в іншу юрисдикцію, не підлягатимуть оподаткуванню на Кіпрі.

Допускається можливість відстрочки сплати «податку на вихід» – сплата податку частинами, протягом 5 років (при виконанні певних умов) в разі, якщо переведення активів здійснюється в країну ЄС або Європейську Економічну Зону.

В яких випадках платити «податок на вихід» не потрібно?

Податку на «вихід» з Кіпру не виникає в разі, коли переведення активів пов’язане з фінансуванням цінних паперів, активів, визначених під забезпечення виконання зобов’язань, дотриманням пруденційних вимог до капіталу або забезпеченням ліквідності, в ситуаціях, коли актив повинен бути повернутий на Кіпр протягом 12 місяців.

Замовити дзвінок