Закон з нормами про перенесення КІК підписано і опублікованяо (де читати повний текст закону)

Головна / Новини / Закон з нормами про перенесення КІК підписано і опублікованяо (де читати повний текст закону)

В останній день 2020 року в офіційному друкованому виданні Верховної Ради – газеты «Голос України» опублікований закон 1117-IX, раніше відомий як законопроект 4065. У документі, серед іншого, є пункти про перенесення вступу в дію законодавства про контрольовані іноземні компанії і продовження терміну безподаткової ліквідації компаній.

Зокрема, згідно з документом, стаття 39-2, про контрольовані іноземні компанії починає діяти з 1 січня 2022;

Змінилися також терміни безподаткової ліквідації КІК: процес повинен розпочатися не раніше 1 січня 2020 року і має завершитися не пізніше 31 грудня 2021 року. При цьому сама ліквідація не буде повністю безподатковою, доходи з таких операцій оподатковуватимуться військовим збором (1,5%), так як парламент підтримав відповідну правку №65.

Першим звітним періодом по КІК буде 2022 рік, звіти по іноземним компаніям потрібно буде подавати в 2023 році. Але в той же час в законі є норма, згідно з якою контролюючі особи мають право подати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022 рік одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за 2023 зі включенням зазначеної в такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії до показників відповідних декларацій за 2023. При цьому штрафні санкції не застосовуватимуться.

Замовити дзвінок