Європейська комісія, не дивлячись на угоду про «глобальний податок», продовжить роботу над власними «цифровими податками»

Головна / Новини / Європейська комісія, не дивлячись на угоду про «глобальний податок», продовжить роботу над власними «цифровими податками»

Європейська Комісія взяла на себе зобов’язання подати пропозиції про цифрового податку в межах ЄС у жовтні, незалежно від того, як будуть йти переговори щодо міжнародної угоди ОЕСР про «глобальний цифровий податок». Таку заяву було зроблено після того, як члени Європейського парламенту заявили, що Комісія відмовилася від обіцянок, наданих у обмін на підтримку законодавцями бюджету ЄС.

У грудні 2020 року, щоб забезпечити підтримку парламенту ЄС фінансового плану на 2021-27 роки, Комісія погодила графік пропозицій та впровадження нових податкових зборів  для фінансування ЄС. Зокрема, тоді йшлося й про збори з доходів компаній, що отримують прибуток в інтернеті, надаючи послуги на території ЄС.

Однак після зустрічей з представниками уряду США та після оприлюднення проекту ОЕСР щодо реформування міжнародних податкових правил в Єврокомісії заявили, що дискусії щодо нових цифрових зборів відкладаються. Однак Європейський парламент побачив в таких діях порушення Комісією взятих раніше зобов`язань.  Зрештою, комісар з питань фінансів ЄС Йоханнес Хан сказав, що Комісія припинила роботу над новим цифровим збором як власним ресурсом наповнення бюджету після прогресу з угоди про реформу міжнародного оподаткування ОЕСР/G20 щодо, однак нині він пообіцяв депутатам Європарламенту, що “після зустрічі G20 у жовтні ми внесемо пропозиції [щодо власних цифрових податків], незалежно від того, буде угода чи ні”.

Замовити дзвінок