Єврокомісія оштрафувала кілька банків на 371 млн. євро

Головна / Новини / Єврокомісія оштрафувала кілька банків на 371 млн. євро

Єврокомісія оштрафувала банки UBS, UniCredit і Nomura на € 371 млн за картельну змову на первинному і вторинному ринках європейських державних облігацій, йдеться в її повідомленні.

Влада ЄС викрила змову семи інвестиційних банків. Крім уже перерахованих це Bank of America, Natixis, RBS (нині NatWest) і WestLB (Portigon).
Як заявили в ЄК, в період з 2007 по 2011 рік трейдери цих банків за допомогою чатів на терміналах Bloomberg обмінювалися комерційною конфіденційною інформацією, обговорюючи свої стратегії торгів перед аукціонами держоблігацій.

NatWest не оштрафували, оскільки саме він повідомив ЄК про змову. А щодо Bank of America і Natixis пройшли строки давності накладення штрафів, а Portigon отримав нульовий штраф, так як за останній фінансовий рік у нього не було нетто-обороту. Таким чином реальні штрафи отримали Nomura (€ 129,5 млн), UBS – (€ 173,4 млн), та UniCredit – (€ 69,4 млн).
Коментуючи рішення ЄК, в UBS заявили, що «багато років тому» вжили заходів для «пом’якшення наслідків і поліпшення процесів». У банку додали, що розглядають можливість апеляції і відзначили, що штраф може погіршити показники UBS за другий квартал «на цілих $ 100 млн», пише Bloomberg.

У заяві Nomura йдеться, що штраф пов’язаний з діями двох колишніх співробітників банку в 2011 році. Банк також пообіцяв розглянути можливість апеляції і заявив, що «запровадив посилені заходи», щоб забезпечити ведення бізнесу «на високому рівні сумлінності». В UniCredit повідомили, що «рішуче заперечують» рішення ЄК і планують його оскаржити.

Замовити дзвінок