ЄС додав Панаму, Сейшели і кілька інших юрисдикцій до «чорного списку» податкових гаваней

Головна / Новини / ЄС додав Панаму, Сейшели і кілька інших юрисдикцій до «чорного списку» податкових гаваней

18 лютого Рада ЄС розширила список юрисдикцій, які не співпрацюють в питаннях боротьби ухиленнями від сплати податків, додавши в нього 4 нові юрисдикції. «Чорний список» Европейського Союзу поповнили Кайманові острови, Палау, Панама і Сейшельські Острови.

Рада Європейського Союзу пішла на такі заходи, тому що названі території не провели реформи, які раніше зобов’язалися провести. Як зазначає Рада ЄС, на Кайманових островах відсутні належні заходи, що стосуються «економічної сутності» в галузі засобів колективного інвестування, а Палау досі не бере участі в автоматичному обміні інформацією і не ратифікувала Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових питання. В свою чергу Сейшельські Острови «звинувачуються» в наявності «шкідливих податкових режимів», а Панама просто «значною мірою не відповідає» сучасним вимогам прозорості.

Після змін, до чорного списоку ЄС входять Американське Самоа, Кайманові острови, Фіджі, Гуам, Оман, Палау, Панама, Самоа, Сейшельські Острови, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США і Вануату.

Але є і хороші новини: на тому ж засіданні Рада виключила 16 юрисдикцій з «сірого списку»: це Антигуа і Барбуда, Вірменія, Багамські Острови, Барбадос, Беліз, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Кабо-Верде, Острови Кука, Кюрасао, Маршаллові Острови, Чорногорія, Науру, Ніуе, Сент-Кітс і Невіс, а також В’єтнам.

Рада заявила, що кожна з цих країн здійснила всі необхідні реформи, щоб відповідати принципам ЄС в боротьбі з ухиленнями від сплати податків.

Замовити дзвінок