В Україні за основу прийняли законопроект про податок на цифрові послуги

Головна / Новини / В Україні за основу прийняли законопроект про податок на цифрові послуги

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів, які працюють в Україні, сплачувати податки до українського бюджету. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

«Законопроектом передбачено, що як міжнародні компанії, так і вітчизняні компанї будуть платити ПДВ за надання електронних послуг в Україні. У той же час, для українців, користувачів цих послуг – ніяких податків не буде, пошук в Google або користування мережами, як і раніше, залишається безкоштовним “, – додали в офіційному Telegram-каналі партії” Слуги народу “.

“Надання компаніями-нерезидентами електронних послуг для фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання, не дозволяє ефективно реалізувати правила оподаткування ПДВ. Це призводить до втрат державного бюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тим самим, порушуються базові принципи рівності і нейтральності оподаткування платника податків “, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. В якій також наводиться приклад РФ, де з 2017 року нерезидентів зобов’язали сплачувати податок на додану вартість з продажу електронних послуг. Йдеться про технологічних гігантів – Apple, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, Alibaba, Booking.com.

За попередніми оцінками, тільки від рекламних послуг, реалізованих в інтернеті, Україна може отримати близько 3 млрд гривень на рік.

Замовити дзвінок