В Україні створено Бюро економічної безпеки

Головна / Новини / В Україні створено Бюро економічної безпеки

Верховна Рада проголосувала за законопроект №3087-д «Про Бюро економічної безпеки України», яким передбачено створення нового органу в країні – Бюро економічної безпеки.  Як сказано на сайті міністерства фінансів, «документ розроблено з метою ліквідації податкової міліції та створення незалежного державного правоохоронного органу, який повинен виконувати функції аналітичної оцінки, запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності».

Законопроект передбачає створення Бюро економічної безпеки України як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабміном. Також визначаються завдання, функції та повноваження Бюро економічної безпеки України, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов’язки та відповідальність працівників Бюро тощо.

В Міністерстві фінансів повідомляють, що прийняття закону сприятиме запровадженню нових аналітичних підходів протидії фінансовим злочинам та проведенню результативних розслідувань складних злочинних схем, а також запобіганню втрат бюджету шляхом попередження фінансових злочинів та мінімізації недобросовісної конкуренції;

Як зазначають в прес-службі Мінфіну, прийняття закону про створення органу з фінансових розслідувань є частиною міжнародних зобов’язань України. Зокрема, це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику з МВФ та Меморандумом про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та ЄС як Кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС).

Замовити дзвінок