В Україні стартувала податкова амністія: як подати декларацію і що можна задекларувати?

Головна / Новини / В Україні стартувала податкова амністія: як подати декларацію і що можна задекларувати?

Від сьогодні, 1 вересня 2021 року, в Україні стартує одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України, які володіють активами, з яких не були сплачені податки, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір і легалізувати такі активи. Податкова амністія поширюється, зокрема, на активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого і нерухомого майна в Україні та за кордоном.

Які активи можна задекларувати в ході податкової амністії:

  • валютні цінності;
  • нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості);
  • рухоме майно;
  • частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
  • цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;
  • права на отримання дивідендів, відсотків або іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані з правом власності на цінні папери;
  • інші активи фізичної особи, в тому числі майно, банківські метали, які не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти і монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує або має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном або іншої аналогічного угоди і не платить власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Які податки потрібно сплатити при декларуванні:

  • 5% з валютних цінностей на рахунках в банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в нашій країні. Якщо оплачувати податки трьома рівними частинами протягом трьох років – ставка 5%.
  • 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, які розміщені за кордоном; Якщо оплачувати податки трьома рівними частинами протягом трьох років – ставка 11,5%.
  • 2,5% з номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом в період з 1 вересня 2021 року по 31 серпня 2022 року. Якщо оплачувати податки трьома рівними частинами протягом трьох років – ставка 11,5%.

Як подати одноразову добровільну декларацію:

щоб задекларувати доходи, необхідно відкрити в банку рахунок зі спеціальним режимом використання. До слова, з сьогоднішнього дня запрацювала спеціальна гаряча лінія для тих, хто відкриває рахунки в рамках податкової амністії: 0 800 505 240.

Після відкриття рахунку потрібно написати заяву на переказ коштів і через операційну касу перерахувати на рахунок гроші і банківські метали. У реквізиті Призначення платежу/зміст операції потрібно вказати «добровільне декларування». Також потрібно підписати заяву, що задекларовані активи не були отримані внаслідок махінацій, злочинних шляхом і т.п.

Подача декларації буде відбуватися через приватну частину Електронного кабінету в розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».

Після подачі декларації в Електронному кабінеті платник отримає повідомлення про реквізити для сплати зборів. Там буде QR-код з кодом платежу 11011100. При скануванні QR-коду на смартфоні користувача автоматично буде відкриватися мобільний додаток банку зі сформованими реквізитами рахунків для оплати платежу.

На сайті ДФС є приклади заповнених декларацій:

Одноразова (спеціальна) декларація, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 по 1 березня 2022;

Одноразова (спеціальна) декларація, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 по 1 березня 2022 зі сплатою збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування трьома рівними частинами.

Замовити дзвінок