В Україні розробляється новий законопроєкт про податок на виведений капітал

Головна / Новини / В Україні розробляється новий законопроєкт про податок на виведений капітал

На початку квітня пройшла робоча зустріч щодо узгодження тексту законопроекту про податок на виведений капітал. Його підготовлено бізнес-середовищем спільно з Офісом простих рішень та результатів, повідомляє прес-служба Спілки українських підприємців

Повідомляється, що підготовка документу перебуває на фінальній стадії. Ключова ініціатива проекту – введення податку для всього бізнесу. У перший рік запровадження механізму законопроект передбачає авансовий платіж з ПнВК у сумі 50% податку на прибуток за попередній рік.

За даними Міністерства фінансів, тільки за 2019 рік накопичені збитки внаслідок оптимізації платниками податку на прибуток склали 1,4 трлн. грн. А із загальної кількості платників (близько 308 тисяч), 77% загальної суми податку на прибуток сплачується до бюджету 1000 платниками.

У своїх прогнозах МВФ зазначає, що без зміни економічної моделі розвитку економіка України до 2025 року навіть не досягне рівня 2013 року. В той же час, класична модель оподаткування прибутку в сучасному світі стає все менш ефективною, відмічається  релізі СУП. А введення ПнВК у перспективі 5 років, за даними Українського інституту майбутнього, дозволить отримати 4-6 млрд дол на рік додаткових інвестиційних коштів за рахунок заміни податку на прибуток та до 1,7-6,4 млрд дол на рік детінізованого прибутку.

Замовити дзвінок