В Україні можуть збільшити суму гарантування вкладів у тричі

Головна / Новини / В Україні можуть збільшити суму гарантування вкладів у тричі

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) може збільшити втричі суму гарантованих вкладів, однак за умови, якщо уряд погодиться на реструктуризацію зобов`язань Фонду.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначили в прес-службі, ФГВФО для виплат вкладникам неплатоспроможних банків змушений був залучати кредити від уряду та НБУ. На сьогодні заборгованість ФГВФО за номіналом векселів перед урядом становить 48,1 млрд гривень плюс відсотки за цими позиками, що мають бути погашені до 2031 року. Після значних виплат вкладникам у 2015-2017 роках ФГВФО змушений спрямовувати на погашення цих боргів наявні кошти, які мали б забезпечувати стабільність системи гарантування вкладів.

Як повідомляють в прес-релізі НБУ, «підтриманий Радою сценарій дасть змогу перейти до підвищення суми гарантованих державою вкладів до 600 тисяч гривень після здійснення реструктуризації зазначених боргових зобов’язань Фонду. Для імплементації цієї рекомендації необхідно внести відповідні зміни до законодавства», – йдеться в повідомленні.

Рада з фінансової стабільності також схвалила План реструктуризації боргів ФГВФО з обмеженим терміном дії для відновлення платоспроможності ФГВФО до кінця 2021 року, як того вимагав підписаний у червні поточного року Меморандум про економічну та фінансову політику з МВФ. Тому підвищення до 600 тисяч гривень суми гарантування вкладів – цілком можливий сценарій.

Станом на 1 січня 2020 року сума вкладів фізичних осіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів склала 474,44 млрд грн, що на 36,09 млрд грн (на 8,0%) більше, ніж рік тому.

За даними фонду, повністю захищені вклади (до 200 000 грн) 98,4% вкладників у банках-учасниках фонду. За сумою гарантіями фонду повністю покривається 43,1% вкладів, що складає 204,24 млрд грн.

Замовити дзвінок