В Польщі у 2020 році збільшилась кількість індивідуальних підприємців-громадян України

Головна / Новини / В Польщі у 2020 році збільшилась кількість індивідуальних підприємців-громадян України

Фонд соціального страхування Польщі (ZUS – Zaklad Ubiezpieczen Spolecznych) опублікував інформацію, згідно з якою кількість підприємців-українців в 2020 році у Польщі збільшилася на 22%. .

«Українці зараз є найбільшою групою іноземців-підприємців і складають 25% від загальної кількості іноземців, які ведуть індивідуальну підприємницьку діяльність на території Польщі. В Опольському воєводстві, наприклад, громадяни України становлять традиційно ще більший відсоток (45-50%) по відношенню до всіх підприємців з-за кордону », – йдеться в повідомленні.

У 2020 році, незважаючи на пандемію, підприємців-громадян України в Польщі стало більше на понад 1000: в 2019 році – 4871 підприємець, у 2020 році – 5916 підприємців.

У Аналітичному центрі Gremi Personal відмічають кілька тенденцій, пов’язаних зі стартом бізнесу українців в Польщі. Часто громадяни України приїжджають до Польщі і починають працювати на виробництві як фізичні працівники. Пізніше, вивчивши мову, отримавши досвід роботи на польському підприємстві і пройшовши початкову адаптацію та інтеграцію, займають чи вже менеджерські позиції, або відкривають свій бізнес.

Напрямки бізнесу, які цікавлять українців:

  • в допандемійний період була популярна HoRеCа (готелі, ресторани, кафе), салони краси, торгівля;
  • зараз – це невелике або крафтового виробництво, широкий спектр консалтингу, також торгівля;
  • значно зросла частка послуг в сфері креативної індустрії (СММ, IT, маркетинг і піар, відеопродакшен і т.п.).
Замовити дзвінок