В Мінфіні розповіли, хто і як має подавати звітність в розрізі країн міжнародної групи компаній

Головна / Новини / В Мінфіні розповіли, хто і як має подавати звітність в розрізі країн міжнародної групи компаній

Набув чинності Наказ Мінфіну № 764 від 14 грудня 2020, яким затверджено форму та порядок подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній (Country-by-Country Report). Про це повідомили в прес-службі Міністерства фінансів України.

Звіт подається у разі, якщо сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній, в яку входить платник податків, за фінансовий рік, що передує звітному року, розрахований згідно зі стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи (а у разі відсутності інформації – відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку), перевищує еквівалент 750 мільйонів євро.

При цьому, звіт складається за фінансовий рік, встановлений материнською компанією міжнародної групи компаній, що може не збігатися з календарним роком.

Також передбачено, що подання платниками податків звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній вперше застосовується щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році, але не раніше ніж у рік, в якому компетентними органами укладено багатосторонню угоду про автоматичний обмін міждержавними звітами (Мultilateral Сompetent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports).

Запровадження Звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній дозволить податковим органам України отримувати комплексну інформацію (в тому числі – в рамках процедур обміну інформацією для податкових цілей, після запровадження такого обміну) щодо діяльності міжнародних груп компаній в розрізі конкретних юрисдикцій, а також здійснювати ефективний аналіз обсягів діяльності, структури операцій та специфіки діяльності міжнародних груп компаній для цілей контролю за трансфертним ціноутворенням.

Інфографіка Міністерства Фінансів України
Замовити дзвінок