Тиждень податкової амністії: перші новини

Головна / Новини / Тиждень податкової амністії: перші новини

Рівно тиждень минув зі старту податкової амністії в Україні і вже маємо кілька цікавих новин про хід декларування.

По-перше, як розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетманцев – поки що в рамках податкової амністії подано лише дві декларації.

«Подано лише дві декларації. Але консультацій дуже багато, звернень дуже багато на гарячу лінію, дзвінків дуже багато», — заявив Гетманцев.

По-друге – з`явились скарги, що банки, відкриваючи спеціальні рахунки для декларування, встановлюють комісію. Данило Гетьманцев заявив, що вимога банків оплачувати послугу з відкриття спеціального рахунку, є «блюзнірством» і «нерозумним маркетинговим ходом». Проте, за словами Гетманцева, влада не може заборонити банкам брати комісію з користувачів спецрахунків — але при цьому зауважив, що за фінмоніторинг окрему плату «ніхто не бере».

«Я не уявляю собі, за що там можна брати комісію — це мінімальна операція. Якщо банк хоче залучити до себе клієнта, який, можливо, потім залишить ці гроші на рахунку, то я б не радив йому брати комісію — це не дуже розумний маркетинговий хід. Якщо банк встановлює вам комісію, то йдіть в той, який не встановлює», — порадив Гетьманцев.

Крім того, депутат зазначив, що в рамках податкової амністії НБУ рекомендував банкам скоротити моніторинг до перевірки анкет, які відповідно до порядку відкриття спецрахунку декларант самостійно заповнює і передає банку.

Замовити дзвінок