США офіційно запропонували у всьому світі встановити мінімальний податок на прибуток міжнародних компаній

Головна / Новини / США офіційно запропонували у всьому світі встановити мінімальний податок на прибуток міжнародних компаній

США запропонували ввести єдину мінімальну ставку корпоративного податку (податку на прибуток корпорацій) не менш ніж 15% і передбачити можливість збільшити її в подальшому. Пропозицію зробив американський Мінфін на переговорах з міжнародної податкової архітектури, організованих G20 та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

«Міністерство запропонувало координаційній групі ОЕСР і G20 встановити глобальну мінімальну податкову ставку мінімум 15%. Міністерство підкреслило, що 15% – це мінімальний рівень і що потрібно продовжувати амбітні дискусії про те, щоб підняти цю ставку вище», – йдеться в повідомленні на сайті Мінфіну США. Відомство зазначило, що світовий податок на прибутки корпорацій зараз встановлений практично на нульовому рівні, а корпоративні податки знижуються. Тим самим підриваються можливості США та інших країн збирати податки, які потрібні «для критично важливих інвестицій».

«Глобальна мінімальна ставка корпоративного податку забезпечить процвітання світової економіки на основі більш рівних умов оподаткування транснаціональних корпорацій і буде стимулювати інновації, зростання і процвітання, одночасно підвищуючи справедливість для середнього класу і трудящих», – стверджується в опублікованому повідомленні. Мінфін зазначив, що його пропозиція була прийнята позитивно, а в справі встановлення світового податку на прибутки корпорацій досягнуто «безпрецедентного прогресу». У повідомленні вказується на необхідність «покласти край тиску корпоративної податкової конкуренції і розмиванню корпоративної податкової бази».

Раніше американський Мінфін вже висловлював ідеї про введення загального мінімуму щодо корпоративного податку, правда минулого разу мова йшла про 21%. МВФ, а також Франція і Німеччина виступили «за» таке нововведення, проти, очікувано, були Ірландія і Ліхтенштейн.

Замовити дзвінок