Швейцарія обмінялась податковою інформацією з 75 країнами

Головна / Новини / Швейцарія обмінялась податковою інформацією з 75 країнами

В цьому році Швейцарія передала країнам-партнерам інформацію про 3,1 млн. рахунків і отримала від них інформацію про 2,4 млн. рахунків. Найбільшим обсягом інформації Конфедерація обмінялася з Німеччиною. Завдяки автоматичному обміну інформацією кантональні податкові органи можуть перевірити, чи правильно платники податків задекларували свої іноземні активи, повідомляє податкова служба країни.

Швейцарський закон про міжнародний автоматичний обмін інформацією набрав чинності 1 січня 2017 року, а перший обмін даними відбувся минулого року. Спочатку в обміні з Конфедерацією брали участь 36 країн, але згодом список розширився. Цього року Швейцарія обмінялася податковою інформацією з 75 державами, повідомляє податкова служба країни. При цьому обмін з 63 країнами був взаємним, в той час як решта 12 держав представили Швейцарії інформацію, але не отримали дані натомість, так як ці країни або не дотримуються міжнародних вимог щодо конфіденційності та безпеки даних (Беліз, Болгарія, Кіпр, Коста -Ріка, Кюрасао, Монтсеррат, Румунія, а також Сент-Вінсент і Гренадіни), або вони добровільно відмовилися від надання їм даних (Бермудські острови, Кайманові острови, острови Теркс і Кайкос і Британські Віргінські острови).

Обмін інформацією стосується тільки фінансової звітності і не зачіпає власність, хоча не виключено, що в ході перевірки може бути виявлена ​​незадекларована власність за кордоном. Інформація, яку Федеральна податкова служба передає іншим країнам і отримує від них, включає ідентифікаційні дані клієнта, дані про його рахунки, а також ім`я такого клієнта, його адресу, країну постійного проживання, податковий ідентифікаційний номер, а також інформацію про залишок на рахунку, доходи від капіталу.

Як проходить обмін

Процес обміну інформацією відбувається наступним чином: фінансові установи збирають інформацію про своїх клієнтів, які є іноземними податковими резидентами, і раз на рік направляють ці дані в податкові органи країни. Ті, в свою чергу, передають їх до податкового органу відповідної країни-партнера. В цілому в системі Федеральної податкової адміністрації зареєстровано близько 7 500 фінансових установ (банки, трасти, страхові компанії), які збирають і передають дані.

Замовити дзвінок