Прем`єр-міністр Ірландії: «переваги від приєднання країни до угоди ОЕСР перевищують ризики»

Головна / Новини / Прем`єр-міністр Ірландії: «переваги від приєднання країни до угоди ОЕСР перевищують ризики»

Переваги для Ірландії від приєднання до глобальної двокомпонентної податкової угоди ОЕСР/Великої двадцятки «набагато переважують» негативні сторони від неприєднання до неї – про це у 10 листопада розповів прем`єр-міністр країни Паскаль Донахью.

Протягом останніх місяців Ірландія критикувала угоду ОЕСР через ідею встановити мінімальний глобальний податок для міжнародних корпорацій. В Ірландії побоювались, що підвищення мінімального корпоративного податку до 15% з нинішніх 12,5% підірве конкурентоздатність юрисдикції в боротьбі за інвестиції.

Ці побоювання не безпідставні, за оцінками Міністерства фінансів Ірландії, країна може втратити в середньостроковій перспективі до 2 мільярдів євро податкових надходжень, що для цієї юрисдикції є значною сумою: для порівняння за весь 2020 рік в Ірландії було зібрано 11,8 мільярдів євро корпоративних податків. Основні причини втрати податків – Ірландія стане менш привабливої для міжнародних корпорацій (багато з який мають штаб-квартиру в цій країні), крім того частина доходу стане обкладатись податками в інших юрисдикціях (згідно з 1 частиною плану ОЕСР).

Однак, за словами міністра Донахью, не дивлячись на втрати Ірланія має адаптуватись до нових податкових правил, бо лише так вона зможе й надалі залишатись вигідною юрисдикцією для залучення інвестицій. «Як невелика відкрита економіка в рамках ЄС, ми маємо міцні зв’язки зі США та багатьма іншими країнами G20. Тому дуже важливо дотримуватися ключових міжнародних угод», – пояснив Донахью.

Крім того, перебування в рамках угод і переговорів дає Ірландії право голосу та можливість впливати на поточний напрям дискусій. Переваги цього вже є: Ірландія відіграла важливу роль у остаточному вигляді податкової угоди про глобальний податок, саме через її позицію було прийнято остаточне формулювання розміру ставки саме на рівні 15%, а не «принаймні 15%», як було початково.

Разом з тим, не дивлячись на угоду, Ірландія залишиться привабливою юрисдикцією для міжнародного бізнесу. За словами Донахью, близько 95% компаній в Ірландії будуть «за межами угоди», адже план ОЕСР передбачає, що під його дію потраплять компанії з глобальним річним доходом понад 750 мільйонів євро. Для тих компаній, які заробляють менше цієї квоти Ірландія планує зберегти ставку корпоративного податку розміром 12,5%.

Замовити дзвінок