Податок на виведений капітал в Україні: що відомо на даний момент?

Головна / Новини / Податок на виведений капітал в Україні: що відомо на даний момент?

Днями у ЗМІ з`явилась інформація, що Україна відмовляється від ідеї впровадження податку на виведений капітал замість податку на доходи компаній. Про це йдеться в меморандумі про економічну і фінансову політику, підписаному з МВФ перед отриманням Україною останнього траншу від Міжнародного валютного фонду.

“Після детального технічного вивчення, ми не будемо здійснювати кроки щодо заміни чинного податку на прибуток підприємств податком на розподілений прибуток або податком на виведений капітал”, – йдеться у опублікованому на сайті Міністерства фінансів документі.

Разом з тим, 26 жовтня голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев анонсував запровадження в Україні ПНВК:

«У нас дуже чітка позиція. Я думаю, що до кінця року я внесу законопроєкт у Верховну раду. Я наполягатиму на моделі податку на виведений капітал до 200 млн за польським зразком», заявив пан Гетьманцев в інтерв`ю телеканалу Ukrlife.

Довідка: Податок на виведений капітал – це вид корпоративного податку, який, на відміну від традиційного податку на доходи компаній, сплачується лише тоді, коли відбувається розподіл прибутку. Нерозподілений прибуток не оподатковується і може бути використаний, наприклад, для інвестування у власний бізнес.

Запровадження ПНВК було однією з головних передвиборчих обіцянок найбільших політичних сил країни. Цей пункт був також у передвиборчій програмі чинного президента країни.

Замовити дзвінок