Новини «глобального податку»: Ірландія приєдналася до угоди, Угорщина і Мальта «торгуються»

Головна / Новини / Новини «глобального податку»: Ірландія приєдналася до угоди, Угорщина і Мальта «торгуються»

7 жовтня Ірландія оголосила, що приєднується до двокомпонентної угоди про глобальне оподаткування, представленої нещодавно ОЕСР (тої самому, де говориться про 15% глобальний податок). Таким чином Ірландія стала 140-ю країною, що долучилась до ініціативи, скорочуючи число супротивників до п’яти.

Ірландія приєдналася до ініціативи ОЕСР після того, як організація пообіцяла, що мінімальний податок в фінальній версії рамкової конвенції буде вказано на рівні саме 15%, а не «як мінімум 15%». Крім того, Ірландія заявила, що її поточна ставка корпоративного податку в розмірі 12,5% буде як і раніше застосовуватися до компаній, які не підпадають під дію глобального мінімального податку, тобто до компаній з доходом менше 750 мільйонів євро.

У таборі противників угоди все ще залишається Угорщина, яка наполягає на 10-річному перехідному періоді для введення мінімального глобального податку на прибуток. Вона ж вимагає певних пільг, які дозволять юрисдикції продовжувати використовувати податкову конкуренцію для прискорення внутрішнього економічного зростання.

Крім того, Мальта збирається запропонувати ОЕСР обмежити дію глобального мінімального податку тільки для корпорацій з «величезним оборотом», як повідомляє Times of Malta. Це дозволило б державі продовжувати пропонувати ставку податку нижче 15%, щоб конкурувати за інвестиції транснаціональних корпорацій з оборотом нижче порога, зазначеного в двокомпонентному плані ОЕСР.

В чому суть двокомпонентного плану ОЕСР – читайте в нашому матеріалі «ЩО ВІДОМО ПРО «ГЛОБАЛЬНИЙ ПОДАТОК» ДЛЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОМПАНІЙ І З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЬ? ОГЛЯД НАЙГОЛОВНІШОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНІЦІАТИВИ ОСТАННІХ РОКІВ».

Замовити дзвінок