Німеччина та Фінляндія не будуть переносити терміни подачі інформації по директиві DAC6

Головна / Новини / Німеччина та Фінляндія не будуть переносити терміни подачі інформації по директиві DAC6

Міністр фінансів Німеччини Крістіна Вогацкі під час прес-конференції заявила, що Німеччина не буде відтерміновувати на півроку виконання вимог щодо звітності в рамках директиви DAC6. На рішення німецького уряду не вплинуло навіть те, що в червні  Рада Європи дозволила країнам-членам ЄС перенести подачу звітності на півроку через пандемію COVID-19. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Солідарний з Німеччиною і уряд Фінляндії, ця країна також не надаватиме відстрочки для подачі звітності по транзакціям. В той же час такі країни як Австрія, Нідерланди, Люксембург, Швеція та Ірландія погодились відкласти строк подачі звітів на півроку.

Що таке DAC6 і яку звітність треба подавати?

Директива DAC6 – це остання версія директиви Європейського Союзу про адміністративну співпрацю в сфері оподаткування, яка регулює процедуру звітності по схемами агресивного податкового планування і вводить обов’язковий автоматичний обмін інформацією в сфері оподаткування щодо транскордонних угод. Саме цією інформацією і мали обмінюватись члени Євросоюзу, на подачу нових звітів (від червня 2020 року) відводився 1 місяць – з 1 по 31 липня. Звіти за період з червня 2018 по червень 2020 планувалось подавати до 31 серпня 2020 року.

Однак в червні Єврокомісія дозволила членам Євросоюзу перенести обмін на 6 місяців – на січень та лютий 2021 року. Однак, як бачимо, не всі країни бачать сенс в перенесенні звітного періоду.

Замовити дзвінок