НБУ спростив доступ до банківської таємниці

Головна / Новини / НБУ спростив доступ до банківської таємниці

Національний банк України спростив порядок розкриття банківської таємниці відповідно до норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів”.

Цим Законом, ухваленим Верховною Радою 31 жовтня 2019 року, були внесені зміни, зокрема, до статті 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.

Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої статті 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність” (мова йде про прокуратуру, СБУ, ДБР, Антикоррупційне бюро, Антимонопольний комітет) можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

Відповідні зміни затверджені постановою Національного банку №13 від 31 січня 2020 року, зміни почали діяти з 4 лютого 2020 року.

Замовити дзвінок