НБУ скасував обмеження на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

Головна / Новини / НБУ скасував обмеження на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

Національний банк України скасував щомісячний ліміт в 5 млн євро на репатріацію коштів, виручених від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також, отриманих в результаті зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземними інвесторами. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Крім того, регулятор розширив перелік операцій, які можна здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволили зараховувати кошти в гривнях, отримані у вигляді дивідендів, процентних доходів за цінними паперами та інших доходів від об’єктів прав власності в Україні, не пов’язаних з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

Всі ці послаблення, разом з раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів, дозволяють нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривнях, вважають в НБУ. Крім того, там впевнені, що спрощення процедури повернення іноземних інвестицій сприятиме їх подальшому припливу в Україну.

Чергові валютні послаблення затверджені постановою правління Національного банку №113 від 9 вересня 2019 року “Про затвердження змін до Положення про заходи захисту і визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті”. Вони набирають чинності з 10 вересня 2019 року.

Замовити дзвінок