НБУ скасував обмеження на купівлю іноземної валюти

Головна / Новини / НБУ скасував обмеження на купівлю іноземної валюти

Національний банк України скасував обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 000 грн. на день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Також припиняє діяти вимога щодо подання фізичними особами до банків документів, що підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти.

Як вважають в НБУ, ці послаблення не вплинуть на валютний ринок, бо, по-перше, більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менші за 150 000. грн., а по-друге –  загальні обсяги купівлі і продажу валюти населенням сьогодні є співмірними.

Водночас чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку у цьому році сягає майже $4 млрд, а міжнародні резерви впродовж останніх місяців зберігаються на рівні $21-22 млрд.

Вказані послаблення валютного регулювання затверджені Постановою Правління №125 від 29 жовтня 2019 року «Про затвердження змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті».

Зміни наберуть чинності 5 листопада.

Замовити дзвінок