На Кіпрі планують публікувати дані людей, що подали заявку на отримання інвестиційного громадянства

Головна / Новини / На Кіпрі планують публікувати дані людей, що подали заявку на отримання інвестиційного громадянства

Уряд Кіпру планує внести зміни в закон про реєстрацію населення, після чого у відкритому доступі з’являться імена тих, хто подав заявки на кіпрське громадянство за інвестиційною програмою. Законопроект також передбачає ведення у відкритому доступі реєстру всіх компаній і осіб, що надають свої послуги інвесторам, зацікавленим в отриманні кіпрського паспорта.

Раніше аналогічний законопроект вже подавався на обговорення Палати представників, але був відкинутий через протести комісара із захисту персональних даних. Проте, один з депутатів парламенту вирішив подати пропозицію про поправки знову, тому що він впевнений, що для прозорості і полегшення контролю, імена заявників, які претендують на паспорт за інвестиції, повинні публікуватися у відкритому доступі.

До слова, дані заявників вже публікуються на Кіпрі, але не в інтернеті, а в кіпрських газетах. Там вони супроводжуються закликом повідомляти уряду інформацію, яка може перешкоджати отриманню кіпрського громадянства певною особою.

При попередньому обговоренні законопроекту про реєстр претендентів на паспорт, комісар із захисту персональних даних протестував проти вибіркової публікації імен тільки тих, хто отримує паспорт за інвестиції, виключаючи тих, хто отримує громадянство за натуралізацією.

З нинішніми пропозиціями щодо змін закону вже погодилися Міністерство внутрішніх справ і Міністерство фінансів. Представник Мінфіну нагадав, що в країні вже працює комітет з нагляду і контролю, який розглядає заявки на громадянство. За час його роботи було розглянуто 4 500 заявок, частина з них була відхилена (в тому числі через те, що вони надходили від «осіб, пов’язаних з певними політичними режимами»). Обговорення законопроекту продовжиться на наступному засіданні Палати представників.

Замовити дзвінок