МВФ рекомендує країнам ввести «податок солідарності» для компаній, які «заробили на пандемії»

Головна / Новини / МВФ рекомендує країнам ввести «податок солідарності» для компаній, які «заробили на пандемії»

Міжнародний валютний фонд запропонував країнам подумати про введення тимчасового додаткового податку солідарності для компаній, які змогли заробити на пандемії коронавірусу.

Про це йдеться в «Бюджетному віснику» МВФ, опублікованому 7 квітня на сайті Фонду.

Зокрема, МВФ вважає, що тимчасовий податок на надприбутки може як замінити звичайні корпоративні податки, так і виступити доповненням до них.

На думку МВФ, в світі після пандемії потрібно збільшувати соціальні витрати, але для цього потрібно знайти додаткові джерела доходів бюджету. У числі більш широких заходів МВФ назвав підвищення прогресивності прибуткових податків, запропонував більше уваги приділити податків на спадщину, при даруванні або на майно. Якщо такі заходи виявляться недостатніми, фонд допускає введення податків на багатство.

Символічне збільшення зборів з процвітаючого бізнесу посилить суспільну згуртованість, навіть якщо немає гострої потреби в поповненні бюджету, заявив Financial Times керівник департаменту фінансових відносин МВФ Вітор Гаспар.

Ініціатива посилить сприйняття людей, що «кожен робить внесок в зусилля по відновленню після COVID-19», додав чиновник.

Більшість країн дійсно не зіткнулися з кризою бюджетних коштів, зазначила FT. Сам МВФ відзначає, що рівень держборгу розвинених країн після пандемії, ймовірно, стабілізується після різкого сплеску під час боротьби з пандемією. Але для бідніших країн забезпечення їхніх боргів буде тяжким, прогнозує фонд.

Гаспар додав, що країни повинні інвестувати у виробництво і дистрибуцію вакцин проти COVID-19. Це зараз найважливіша фінансова політика в світі, яка може коштувати десятки мільярдів доларів, але істотно прискорить зростання економіки, вважає він.

За оцінкою МВФ, надходження податків лише в розвинених країнах в разі загальної перемоги над пандемією можуть зрости на $ 1 трлн до 2025 року.

Замовити дзвінок