Ірландія у 2020 році зібрала найбільше корпоративних податків за всю історію

Головна / Новини / Ірландія у 2020 році зібрала найбільше корпоративних податків за всю історію

Згідно зі звітом, опублікованим Міністерством фінансів Ірландії, висока частка податкових зборів, що надходять від корпоративного податку, є «значним ризиком для державних фінансів». Як зазначається у звіті, минулого року на корпоративний податок доводилося 20% всіх податкових надходжень країни, у порівнянні з середнім показником у 12% десять років тому. Всього за 2020 рік у Ірландії зібрано 11,8 мільярдів євро податків на доходи компаній і це найбільша сума за весь час досліджень. Для порівняння – це в два з половиною рази більше суми, зібраної в 2014 році.

Цікаво, що більше половини всіх надходжень до бюджету від корпоративних податків забезпечили десять компаній – всі вони великі транснаціональні корпорації. Всього ж міжнародні гіганти заплатили 82% від усіх зібраних податків на доходи компанії.

У щорічному податковому звіті міністерства йдеться, що поточні реформи, що обговорюються на рівні ОЕСР, (мова йде, в тому числі, і про впровадження мінімального глобального податку на доходи транснаціональних компаній), можуть призвести до скорочення податкових зборів Ірландії на 2 мільярди євро.

У звіті також відзначається, що стійкі надходження корпоративного податку були основною причиною того, що податкові збори знизилися в минулому «ковідному» році лише на 3,5%. І це було перше зниження податкових надходжень за десятиліття.

Замовити дзвінок