Данило Гетьманцев порекомендував заробітчанам скористатися податковою амністією

Головна / Новини / Данило Гетьманцев порекомендував заробітчанам скористатися податковою амністією

Глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповів, про те, як і коли буде проходити податкова амністія, а також порекомендував, кому можна нею скористатися. Своїми думками він поділився в інтерв’ю виданню «Мінфін».

 «Стосовно заробітчан, я рекомендував би їм скористатися амністією. Але це їх право. Отримуючи дохід в іншій країні, громадянин України зобов’язаний його задекларувати тут і сплатити податки. Якщо мова йде, наприклад, про Польщу, з якою у нас укладено договір про уникнення подвійного оподаткування, алгоритм інший. За підсумками року людина отримує в польській податковій службі довідку про отриманий дохід і сплачений з нього податок. Пред’являє декларацію в українську податкову і доплачує тільки різницю між розрахованим українським і сплаченим польським податками. До речі, у випадку з Польщею нічого доплачувати не доведеться », – заявив Гетьманцев.

Він підкреслив, що податкова амністія буде добровільною: «Ніхто не полізе до вас під матрац рахувати гроші. Якщо у людини доходи легальні, вона вже сплатила з них податки, вони не підлягають амністії, вони вже білі. Амністується тільки те, що «чорне».

За словами Гетманцева, податкову амністію проведуть в 2020 році.

Відповідно до законопроекту про податкову амністію, щоб скористатися правом на спеціальне декларування, платники податків будуть зобов’язані подати спеціальну декларацію і сплатити податкові зобов’язання по прихованим доходам (активам):

• 5% для валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юридичних осіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або з фінансових інструментів;

• 10% для всіх інших майнових прав;

• 2,5% для активів, за які були куплені облігації внутрішньої державної позики.

Доходи на суму 300 тис. грн будуть вважатися підтвердженими без подання спеціальної декларації та амністованими без будь-яких додаткових умов.

Замовити дзвінок