Банки Нідерландів заморозили рахунки американських резидентів в рамках FATCA

Головна / Новини / Банки Нідерландів заморозили рахунки американських резидентів в рамках FATCA

Голландські банки розпочали заморожувати рахунки податкових резидентів США, які не змогли надати свої податкові номери США (TIN-number), а цього вимагає закон FATCA.

Як повідомляє видання Reporter Radio, рахунки були заблоковані, так як банки не отримали достатньої інформації від клієнтів-резидентів США, доступ до їх рахунків буде поновлено, як тільки установа отримає необхідні дані, згідно з правилами FATCA.

Однак, як повідомляє ресурс noc.nl, деякі «випадкові американці» збираються позиватись на банки, що заморозили їх рахунки. За данними видання, в Нідерландах мешкає близько тисячі «випадкових американців», людей, які наприклад, народились в Сполучених Штатах, але не вийшли з громадянства і нині вважаються громадянами і податковими резидентами США. В деяких випадках мова йде про людей, які навчались, працювали і все життя сплачували всі податки в Нідерландах, однак не можуть отримати доступу до рахунку, адже формально вважаються громадянами США і мають подати до банку свій податковий номер.

Закон FATCA було прийнято в 2010 році, документ зобов`язує банки, які бажають працювати в США, звітувати про будь-які активи американських громадян за кордоном. Хоча цей захід спрямований на ухилення від сплати податків, він створив проблеми багатьом американським емігрантам та осібам з подвійним громадянством, яким банки відмовили в обслуговуванні, щоб уникнути клопоту та ризику потрапити під американські санкції.

Замовити дзвінок