Реєстрація ТОВ у Польші онлайн

Головна / Реєстрація ТОВ у Польші онлайн

У Польщі є можливість зареєструвати компанію типу ТОВ (“товариство з обмеженою відповідальністю”) онлайн. Порядок дій наступний:

  • Отримання у Польщі податкових кодів PESEL для засновників;
  • Створення цифрових ключів EPUAP (на основі отриманих податкових кодів). Такі ключі активуються у Консульстві Польщі (або за межами Польщі).
  • Засновники мають бути присутніми у пункті активації ключів;
  • Підготовка установчих документів майбутнього ТОВ (погодження найменування ТОВ, видів діяльності, допомога у виборі адреси, заповнення форм та заявок), а також підготовка установчого договору. Договір у електронній формі підписується ключами засновників.
  • Організація електронного підписання засновниками статутних документів та їх надсилання реєстратору (реєстрація у державному реєстрі юридичних осіб –
  • Державному Судовому Реєстрі (KRS https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/). Статутний капітал ТОВ у Польщі вважається сформованим на момент підписання установчого договору.
  • Оплата державного мита за реєстрацію;
  • Подання заявки до Центрального реєстру Бенефіціарів (CRBR) – 7 днів з моменту реєстрації;
  • Подання декларації до податкової служби PCC3 та NIP-8. Оплата податку за підписання установчого договору.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю набуває статусу юридичної особи з моменту реєстрації в Реєстрі, але свою діяльність можна розпочинати з моменту підписання установчого договору.

Важливо: посаду директора законодавством не передбачено, керівництво може здійснювати Глава Правління (одноосібно) або члени правління.

Повноваження прописуються у статуті. Члени правління не повинні мати судимостей у Польщі, і довідка про це подається під час реєстрації. Якщо особа, яка виконує функції голови або члена правління діє на території Польщі понад 6 місяців, необхідно буде отримувати дозвіл на роботу. При цьому керівника компанії не обов’язково працевлаштовувати (учасники можуть діяти на громадських підставах).

Загальне оподаткування.

У Польщі діє прогресивна система оподаткування (як і в інших країнах ЄС).

Податок з прибутку (Corporate Tax) – 19%. Податкова декларація подається наприкінці кожного року, вартість податку визначається платником податків та щомісяця сплачується авансовими платежами. До складу витрат у Польщі зараховуються практично будь-які витрати.

ПДВ (VAT) – 23% основна ставка. Також існує низка пільгових ставок, залежно від видів товарів та послуг. Платники податків, у тому числі юридичні особи – товариства з обмеженою відповідальністю, можуть бути звільнені від сплати VAT, якщо їх річний оборот не перевищує 200 000 злотих (44000 Євро). У разі звільнення від сплати ПДВ на інвойсах ставиться позначка «zw.» (Скорочення від «zwolniony»).

Пільги та переваги

Іноземець, який став учасником польської компанії, може отримати візу типу D (перебування в країні не менше 6 міс.). Для отримання візи, іноземцю необхідно оформити та подати запрошення від своєї компанії. У випадку, якщо бізнес є прибутковим та працевлаштовує польських громадян, можна отримати можливість постійного проживання у Польщі. Спочатку виходить карта побуту – тимчасовапосвідка на проживання (karta czasowego pobytu), а через деякий час – постійного.

Замовити дзвінок